Zlato Reicheltu, Kostelić završio u ogradi

Isteklo je pravo korištenja fotografije

Austrijanac Hannes Reichelt osvojio je zlatnu medalju u superveleslalomu na svjetskom prvenstvu u Beaver Creeku, dok je najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić pao nakon trećeg prolaza, no prema prvim informacija nije teže stradao.

Reichelt je u prosincu prošle godine pobijedio na "Birds of Prey" u Svjetskom kupu, a sada je slavio i na svjetskom prvenstvu osvojivši drugu medalju u karijeri. Prije četiri godine u Garmisch je u istoj disciplini bio drugi. Drugo mjesto senzacionalno je osvojio Kanađanin Dustin Cook sa 11 stotinki sekunde zaostatka. Cook nikada u karijeri nije bio bolje plasiran od desetog mjesta, a do srebra se probio sa startnim brojem 28. Broncu je osvojio Francuz Adrien Theaux sa 24 stotinke sekunde zaostatka.

Branitelj zlata iz Schladminga 2013. Amerikanac Ted Ligety zauzeo je devetu poziciju. Od četvorice hrvatskih skijaša najbolji rezultat ostvario je Natko Zrnčić-Dim koji je zauzeo 32. mjesto sa 2.84 sekunde zaostatka. Max Urllich je bio stepenicu niže sa 3.05 zaostatka, dok je Istok Rodeš s više od šest sekundi zaostatka osvojio 45. mjesto od 66 skijaša koliko ih je nastupilo.

Ivica Kostelić nije završio utrku. Nakon trećeg prolaza je izletio sa staze i završio u zaštitnoj ogradi. Prema prvim informacija nije teže stradao. U trenutku pada Kostelić je imao 1.66 sekunde zaostatka i nije konkurirao za jednu od stepenica pobjedničkog postolja. U petak je na rasporedu ženski spust u kojem će nastupiti dvije hrvatske skijašice Leona Popović i Andrea Komšić, dok skijaši novi nastup imaju u subotu kada je na rasporedu spust. Prijavljena su trojica hrvatskih skijaša Zrnčić-Dim, Rodeš i Urllich.