SP rukomet: Treća pobjeda Hrvatske

Hrvatska rukometna reprezentacija nastavlja nizati pobjede na svjetskom prvenstvu u Kataru.

U susretu trećeg kola B skupine odabranici Slavka Goluže su u Dohi deklasirali Iran 41-22 (19-13) zadržavši vodstvo na vrhu ljestvice s maksimalnih šest bodova. Hrvatska nije imala problema protiv najslabije ekipe iz naše skupine, a Goluža je uspio i odmoriti veći dio igrača iz prve postave. Mirko Alilović uopće nije niti ulazio u igru, baš kao niti Ivan Čupić i Damir Bičanić, dok su Domagoj Duvnjak, Igor Vori i Marko Kopljar već dio utakmice prosjedili na klupi.

Priliku je sjajno iskoristio Filip Ivić koji je sakupio čak 19 obrana. Zlatko Horvat je bio najefikasniji sa 12 golova, Ivan Slišković i Igor Karačić su zabili po pet golova, a Ivan Ninčević četiri gola. Prve minute na prvenstvu je upisao i Ilija Brozović, a zanimljivo svi hrvatski igrači koji su nastupili upisali su se među strijelce. Kod Iranaca najefikasniji je bio Sajad Esteki sa šest golova. Hrvatska je utakmicu dobila formulom - čvrsta obrana, raspoloženi vratar i brza kontra i polukontra. Već u prvom poluvremenu naši su rukometaši zabili 19 golova, a drugom su dijelu dodali još 23 gola. Iran je uspio zaprijetiti tek početkom drugog poluvremena kada se sa minus sedam 'prišuljao' na tri gola zaostatka (20-17), no hrvatski rukometaši su se vrlo brzo uozbiljili i serijom 10-2 pobjegli na 30-19 i razriješili sve moguće dvojbe, ukoliko ih je uopće bilo.

HRVATSKA: Alilović, Ivić; Vori 1, Horvat 12 (3), Duvnjak 3, Čupić, Bičanić, Gojun 1, Štrlek 3, Kopljar 2, Musa 2, Brozović 1, Stepančić 3, Karačić 5 (1), Ninčević 4, Slišković 5. IRAN: Barkhordari, Heidarirad; Masaeli 2, A.Esteki 2, Sekenari 1, Kazemi 1, S.Esteki 6, Nadri 1, Abouei 1, Heydarpour 2, Rajabi, Sadeghi 1, Bijari 2, Karamian? Kiani 2, Alireza 1

SEDMERCI: Hrvatska 4 (4), Iran - ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Iran 6 minuta

DVORANA: Duhail Handball Sports Hall GLEDATELJA: 200

Hrvatska protiv Makedonije za 'jedinicu'

U susretu 3. kola B skupine svjetskog rukometnog prvenstva u Kataru reprezentacija Makedonije je pobijedila Bosnu i Hercegovinu 25-22 i nakon tri kola ima sve tri pobjeda kao i hrvatska vrsta.

Bila je to čvrsta i neizvjesna utakmica u kojoj su favorizirani Makedonci tek u samoj završnici iščupali pobjedu. U 38. minuti BiH je čak vodila 18-17, a u posljednjih pet minuta utakmica ušlo se s minimalnim vodstvom Makedonije 22-21. U samoj završnici Makedonci su golovima Kire Lazarova i Renata Vugrineca osigurali pobjedu. Presudilo je čak 20 tehničkih pogrešaka BiH rukometaša.

Makedoniju, koju trenira hrvatski stručnjak Ivica Obrvan, do treće pobjede predvodili su Dejan Manaskov sa šest, te Goce Georgievski sa četiri gola, dok je Lazarov zabio tri gola. U suparničkim redovima najefikasniji su bili Dejan Malinović i Senjamin Burić sa po četiri gola. Večeras je na rasporedu i posljednji susret 3. kola iz B skupine, a sastaju se Austrija i Tunis. Nakon tri kola na vrhu ljestvice su Hrvatska i Makedonija sa po šest bodova i upravo će ogled ove dvije reprezentacije u srijedu, 21. siječnja presuditi o pobjedniku skupine.