Rukomet: Buzet - Moslavina 34:27

Utakmica 1. kola Premijer lige rukometaša - za ostanak: Buzet - Moslavina 34:27 (19:13).
Sportska dvorana. Gledatelja: 100.
Suci: Klapež i Pervan (oba Trilj).

BUZET: Pobrić, Šverko, Prodan 1, Šegota, Šćulac 1, Prskalo 7, Matanović 7, Vukelić 3, Bašić, Jović (15+0), Buneta 7, Jakac, Ćosić 8, Jerman (3+0), Prelac, Dunato.

MOSLAVIN: Kristić (11+2), Vidoš 4, Pleše 8 (1), Friš 6, Kligl 2, Petreković, Crnojević 5 (1), Prša 2, Mihalke, Jančik (3).

Sedmerci: Buzet 2 (0), Moslavina 2 (2). Isključenja: Buzet 14, Moslavina 12 minuta.

Sukladno očekivanjima, domaći igrači i ovoga su se puta lako obračunali s gostima iz Kutine koji su doputovali sa svega deset igrača. Nedovoljan angažman u obrani domaćih već je u ranoj fazi utakmice naljutio trenera Dunata koji je već u 7. minuti pozvao minutu odmora (5:3). "Žuto-plavima" je trebalo punih 20 minuta da uhvate radnu temperaturu te serijom 6:1 dolaze do prve veće prednosti (16:9 - 22').

Čestim promjenama igrača trener Dunato je možda zaustavio trend porasta prednosti njegove ekipe, no ono što je vidio od igrača koji imaju manju minutažu nije ga moglo zadovoljiti (19:13). Mogli su Buzećani već u prvih nekoliko minuta nastavka stići do dvoznamenkaste prednosti, no razbranio se gostujući vratar Kristić obranivši nekoliko "zicera" i dva sedmerca (24:16 - 37').

No, samo pet minuta kasnije Ćosić i društvo serijom 3:0 odlaze na "plus 11" (27:16 - 42') uz igru koja je sadržala mnogo više angažmana od one u prvih 30 minuta. Susret je tada prerastao u "šuterski" trening domaćih u kojem se istaknuo gostujući vratar obranivši mnoge "mat situacije". (V. BOŽIĆ)