Rockwool Pula – Medveščak 74:86

(M. ANGELINI)

Utakmica 22. kola A-1 lige košarkašica: Rockwool Pula – Medveščak 74:86 (16:20, 20:24, 16:24, 22:20). Dvorana Pattinaggio. Gledatelja 50. Suci: Lenac (Rijeka), Pavlović (Rijeka) i Koraca (Poreč).

ROCKWOOL PULA: Đukić, Pačkovski 18 (3-2), Jurić 18 (6-5), Čičić, Tukić 2, Vešligaj, Blažević 12 (2-1), Mišić, Ramljak 8 (8-6), Barić.

MEDVEŠČAK: Begić 10, Perić, Džankić 5 (2-2), Tikvić 16 (4-4), Borović 20, Šeda 17 (4-4), Todorić 4 (2-2), Petrak, Majstorović 2, Tičac, Premasunac 12 (3-2), Franić.

Tri poena: Rockwool 5/15 (Čičić 3, Jurić, Blažević), Medveščak 10/24 (Borović 6, Šedić 3, Džakić).

Košarkašice Rockwool Pule u posljednjem su kolu A-1 lige ugostile vodeći sastav lige Medveščak i izgubile s 86:74. Utakmica bez rezultatskog imperativa odigrala se bez napetosti, budući da je Medveščak već osigurao play-off koji je Puljankama ostao nedostižan. Tijekom prve četvrtine utakmica je bila u egalu, ali u drugoj su četvrtini gošće malo ubrzavale igru odvojivši se na 10 poena razlike i uz manje promjene tako je ostalo do sredine treće četvrtine kada mini serijom Zagrepčanke odlaze na +17. Košarkašice Rockwoola u jednom trenutku smanjuju razliku, ali treća četvrtina ipak završava rezultatom 68:52 za gošće. Puljanke na početku posljednje četvrtine gube nekoliko lopti u napadu, što gošće koriste i povećavaju na, pokazalo se nedostižnih, 23 poena razlike. Trener Đukić je pokušao minutom odmora "probuditi" svoje igračice, koje smanjuju na 14 poena razlike 6 minuta prije kraja, ali dalje nije išlo. (T. BRKIĆ)