PRVA HNL: Zagreb - Lokomotiva 1:2

U prvom susretu osmog kola Prve HNL Lokomotiva je kao gost pobijedila Zagreb 2:1 premda je od 49. minute igrala s igračem manje. Lokomotiva je povela u 17. minuti golom Tomislava Mrčele, a na otvaranju drugog dijela isti je igrač zbog igranja rukom u kaznenom prostoru dobio crveni karton skrivivši kazneni udarac koji je realizirao Lovro Medić za 1:1. U trenucima kad se činilo da će domaćin iskoristiti igrača više i stići do drugog gola, Lokomotiva je povela 2:1, a strijelac je u 76. minuti bio Mirko Marić. U nastavku susreta Zagreb je pokušavao, ali nije uspio izjednačiti.

Lokomotova je ovom pobjedom skočila na četvrto mjesto ljestvice s 10 bodova, dok je Zagreb ostao na začelju bez pobjede i s tri boda. Na vrhu je Dinamo s 13 bodova. (H)