Prva HNL: Zadar ispustio pobjedu na Poljudu

U posljednjem susretu 23. kola Prve HNL Hajduk i Zadar su pred 6.000 gledatelja na Poljudu odigrali 2-2 premda su gosti do 69. minute vodili 2-0.

Zadar je poveo u 12. minuti golom Drage Gabrića, a u šest minuta kasnije na 2-0 je povisio Lovre Čirjak iz jedanaesterca. Pola sata prije kraja utakmice gosti su imali vodstvo 2-0 i nevjerojatnu priliku kada su Zadrani krenuli prema Kaliniću četiri na jedan. Pešić je mogao birati kome će dodati, no bio je sebičan i Kalinić je obranio njegov udarac. Kazna je stigla u 69. minuta kada je Andrija Balić smanjio, a u 76. minuti je Anton Maglica izjednačio. Zadar je tako ostao bez prve pobjede na Poljudu nakon kolovoza 2009. godine, a Hajduk je osvojio prvi bod nakon dva uzastopna poraza (Rijeka, Lokomotiva). U prvom nedjeljnom susretu Osijek je gostovanju u Kranjčevićevoj ulici deklasirao Zagreb 4-0 osvojivši sedam od devet mogućih bodova otkako je Ivo Šušak preuzeo momčad. Otkako je Šušak stigao u Gradski vrt, Osijek je pobijedio Split 4-0, remizirao s Dinamom 1-1, te sada slavio protiv Zagreba (4-0). Junak utakmice bio je trostruki strijelac Aljoša Vojnović (60, 69, 83), a pogodak je postigao i Antonio Perošević (38). Zagrebu je to bio drugi uzastopni domaći poraz uz razliku pogodaka 0-10. Prije dva tjedna u Kranjčevićevoj ulici Lokomotiva je slavila 6-0. U vodstvu je Dinamo (59) ispred Rijeke (47), Lokomotive (35) i Hajduka (33). Posljednja dva mjesta zauzimaju Istra 1961 (19) i Zadar (17).