Prva HNL: Splitu bod na Kantridi

U posljednjem susretu 13. kola Prve HNL Rijeka i Split su na stadionu Kantrida odigrali 1-1.

Gosti su poveli golom Ivana Ibriksa u 44. minuti, a izjednačio je Andrej Kramarić u 55. minuti. Bio je to njegov 23. gol u 24 nastupa ove sezone. Najzaslužniji za bod gostujućeg sastava bio je vratar Danijel Zagorac koji je imao nekoliko sjajnih obrana.

U prvom nedjeljnom susretu Dinamo je rutinski odradio dvoboj protiv Osijeka pobijedivši 5-0. "Modri" su u prvom poluvremenu zabili jedan pogodak, no u nastavku su podigli ritam igre i još četiri puta zatresli suparničku mrežu. Strijelci su bili Čop (10), Taravel (51), Soudani (53, 70) i Fernades (62).

Zbog sinoćnjeg incidenta u kojem su propucana dva mladića, čini se u sukobu dviju suprotstavljenih frakcija Bad Blue Boysa, utakmica je proglašena visokog rizika, pa je Maksimir bio pod 'opsadom policije'. Nažalost, atmosfera je bila sve, samo ne nogometna. Na Sjeveru su BBB navijali protiv Dinamove uprave, dok na zapadnu tribinu smještena frakcija BBB koja podupire čelnike hrvatskog prvaka.

Novom pobjedom Dinamo je učvrstio prvu poziciju na ljestvici sa 35 bodova, druga Rijeka ima 29 bodova, a treći je Hajduk sa 20 bodova. Na začelju je Slaven Belupo sa devet bodova.

REZULTATI

Rijeka - Split 1-1 (Kramarić 55 / Ibriks 44) Dinamo - Osijek 5-0 (Čop 10, Taravel 51, Soudani 53, 70, Fernades 62)

Subota: Istra 1961 - Slaven Belupo 1-0 (Horvat 1) Hajduk - Lokomotiva 2-2 (Maloku 85, Milevskij 89/Marić 29, Pavičić 67) Petak: Zagreb - Zadar 3-0 (G. Boban 45+1, 55, Jurendić 61-11m)