Prva HNL: Rijeka 'razbila' Lokomotivu

Isteklo je pravo korištenja fotografije

U posljednjem susretu 15. kola Prve HNL Rijeka je na stadionu Kantrida deklasirala Lokomotivu 6-0, a junak susreta bio je Andrej Kramarić postigavši pet golova.

Hrvatski reprezentativac je u prvom poluvremenu zabio tri gola (21, 22, 38) a potom u nastavku još dva (50, 63). Golijadu je zaključio Josip Ivančić u 84. minuti. Kramarić je ove sezone zabio već 21 gol u 15 ligaških nastupa. Premda je zabio pet pogodaka, Kramariću to nije bio rekord. U listopadu prošle godine zabio je čak osam golova u pobijedi Rijeke 11-0 protiv Zmaja iz Blata u šesnaestini finala hrvatskog kupa.

Kramarić je na toj utakmici postigao rekord po broju postignutih pogodaka na utakmici hrvatskog prvenstva ili kupa. Do tada su po šest golova zabili Mario Dodig i Duje Čop. U ranije odigranom susretu nogometaši Dinama pružili su još jednu razočaravajuću predstavu odigravši 0-0 protiv Zagreba. Tri dana nakon što su doživjeli debakl u ogledu protiv Red Bull Salzburga u Europskoj ligi, 'modri' su još jednom 'briljirali'.

Ovoga puta nije im pomoglo niti što su od 68. minute igrali s igračem više nakon što je isključen Josip Jurendić. Čak su u samoj završnici mogli ostati i bez jednog boda kada je Gabrijel Boban izašao sam ispred Eduarda, ali je vratar Dinama uspio njegov udarac skrenuti u korner. Bila je to druga uzastopna ligaška utakmica Dinama koja je okončala rezultatom 0-0, prošle subote odabranici Zorana Mamića nisu uspjeli zabiti gol niti Splitu. Hrvatski prvak je zadržao vodstvo na ljestvici sa 37 bodova, no Rijeka je smanjila zaostatak na četiri boda.

REZULTATI 15. KOLA

Rijeka - Lokomotiva 6-0 (Kramarić (21), 2-0 Kramarić (22), 3-0 Kramarić (38), 4-0 Kramarić (50), 5-0 Kramarić (63), 6-0 Ivančić (84) Zagreb - Dinamo 0-0 Subota: Istra 1961 - Zadar 1-1 (Radonjić 69/Buljat 86)) Hajduk - Osijek 2-1 (Caktaš 54-11m,Gotal 64/Glavaš 67) Petak: Slaven Belupo - Split 1-0 (Melnjak 56)