Prva HNL: Rijeka preuzela vodstvo

Na otvaranju proljetnog dijela prvenstva Rijeka je na stadionu Rujevica pobijedila Lokomotivu 2-0 i preuzela vodstvo na ljestvici Prve HNL.

Golove za Rijeku zabili su Marin Tomasov (18) i novo pojačanje momčadi s Kantride Mario Gavranović (26).

Riječanima je to bila treća pobjeda ove sezone protiv 'lokosa' nakon što su slavili u četvrtom (3-1) i 13. kolu (2-1). Momčad Matjaža Keka i dalje je bez poraza, u 22 susreta upisala je 12 pobjeda i deset neodlučenih ishoda, dok je Lokomotiva doživjela deseti poraz ove sezone.

Lokomotiva je bolje otvorila utakmicu i u prvih deset minuta imala je dvije sjajne prilike, međutim Andrijašević i Marić nisu uspjeli svladati Vargića. Kazna je uslijedila u 18. minuti kada je Tomasov iskoristio veliku pogrešku Bručića koji je glavom vraćao loptu Zeleniki, no Tomasov je presjekao dodavanje i poentirao za vodstvo. Osam minuta kasnije Rijeka je povećala prednost, a pogodak je postigao Gavranović. Ubacio je Bezjak s desne strane, a novo riječko pojačanje iz okreta je sjajno pronašlo donji desni kut Zelenike. U drugom dijelu Lokomotiva je bila nešto aktivnija, no nije uspjela postići pogodak.

Ovom pobjedom Rijeka je preuzela vodstvo i 'jedinicu' će držati barem do nedjelje kada dosadašnjeg lidera Dinamo očekuje gradski derbi protiv Zagreba u Kranjčevićevoj ulici. Rijeka vodi na ljestvici sa 46 bodova, Dinamo je drugi s bodom manje i utakmicom manje, a na trećem mjestu je Hajduk sa 39 bodova i susretom manje.

REZULTATI:

Rijeka - Lokomotiva 2-0 (Tomasov 18, Gavranović 26)