Prva HNL: Rijeka do pobjede s igračem manje

Na zatvaranju nogometne jeseni u Prvoj HNL Rijeka je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedila Zagreb 2-1 i tako potvrdila drugu poziciju na polovici sezone.

Premda je skoro 70 minuta igrala s igračem manje, Rijeka je posve zasluženo stigla do tri boda. Gosti su poveli nakon svega 20 sekundi golom Anasa Sharbinija. Zagreb je izjednačio u 23. minuti kada je Valentino Stepčić briljantno zabio iz slobodnjaka za 1-1. Prebacio je živi zid sa 20-tak metara i matirao nemoćnog Vargića. Prekršaj je skrivio Ivan Močinić koji je pritom dobio drugi žuti i isključujući crveni karton. U nastavku susreta Rijeka je i s igračem manje uspjela zabiti i drugi gol, a strijelac je bio Dino Štiglec koji je u 63. minuti nespretno zatresao vlastitu mrežu. Do konca utakmice Rijeka je mogla postići još koji pogodak no Ivan Krstanović se ispromašivao.

Bila je to po svemu sudeći i posljednja utakmica Andreja Kramarića u dresu Rijeke. Mladi 23-godišnji napadač na izlaznim je vratima Kantride i ove zime preselit će u neku od jačih liga. Kramarić napušta HNL kao vodeći strijelac, ove sezone zabio je 21 pogodak, 11 više od napadača Dinama Duje Čopa koji je na drugom mjestu ljestvice strijelaca.

Prvi dio sezone na prvom mjestu ljestvice zaključio je Dinamo i to bez poraza. U 19 kola 'modri' su upisali 15 pobjeda i četiri neodlučena ishoda uz razliku pogodaka 48-11 osvojivši 49 bodova. Dinamo je do sada samo u jesen 1992. godine prvi dio sezone okončao bez poraza. Tada je imao 15 pobjeda i pet remija. Rijeka je druga sa 42 boda, a treći je Hajduk sa 32 boda. Na začelju je Zadar sa 13 bodova.

Drugi dio sezone kreće 7. veljače iduće godine.

REZULTATI:

Zagreb - Rijeka 1-1 (Stepčić 23 / Sharbini 1)

Nedjelja:

Dinamo - Slaven Belupo 3-2 (Pjaca 9, Čop 45,61 / Delić 72, Cesarec 89)

Subota:

Osijek - Lokomotiva 0-2 (Marić 20, Kolar 90+4)

Hajduk - Istra 1961 5-3 (Caktaš 30pen, 72pen, Gotal 33, 41, Milevskij 88/Radonjić 45+2 pen, 51, Blagojević 87)