Prva HNL: Rijeka četiri boda ispred Dinama

U posljednjem susretu 16. kola Prve HNL Rijeka je pobijedila Split 2-1 i učvrstila se na prvom mjestu ljestvice.

Golove za Rijeku zabili su Miral Samardžić (3) i Roman Bezjak (38), dok je pogodak za goste zabio Antonio Mršić (49-11m). Rijeka je u 42. minuti imala i jedanaesterac, no Zagorac je obranio udarac Marina Tomasova.
U ranije odigranom susretu Dinamo je teškom mukom pobijedio Istru 1861 1-0. Pogodak odluke zabio je Junior Fernandes u 82. minuti. Bio je to njegov sedmi pogodak ove sezone.
Na ljestvici vodi Rijeka sa 34 boda, Dinamo je pobjedom protiv Istre prekinuo niz od dva uzastopna ligaška poraza (Rijeka, Split) probivši se na drugo mjesto sa 30 bodova, dok je Hajduk treći sa 29 bodova.