Prva HNL: Osijek - Rijeka 2-3

Isteklo je pravo korištenja fotografije

Vodeća momčad Prve HNL Rijeka u susretu je 21. kola kao gost svladala Osijek sa 3-2 (1-2).

Junak pobjede Riječana bio je Franko Andrijašević koji je s dva gola u drugom poluvremenu zaostatak svoje momčadi pretvorio u važnu pobjedu u odličnom dvoboju punom preokreta.

Goste je u prvom poluvremenu u vodstvo doveo Gavranović (18), ali su Lopa (23) i Ejupi (30) do odmora donijeli prednost domaćima. No, u nastavku je na scenu stupio najbolji igrač lige Andrijašević koji je prvo u 56. minuti poravnao na 2-2 udarcem glavom da bi u 86. minuti izuzetno preciznim udarcem nogom sa 16 metara u sam donji lijevi kut Mikulićeva gola za važnu pobjedu Rijeke.

S ova tri boda Rijeka se vratila na šest bodova prednosti u odnosu na drugi Dinamo, koji je u subotu na svom terenu svladao Slaven Belupo sa 1-0. Rijeka sada ima 55, a Dinamo 49 bodova. Osijek je treći sa 38 bodova, jednim više od četvrtog Hajduka koji će svoj susret 21. kola protiv posljednjeg Splita igrati od 17 sati.

Pred 3.000 gledatelja na stadionu Gradski vrt sudio je Zebec iz Cestice.

Strijelci: 0-1 Gavranović (18), 1-1 Lopa (23), 2-1 Ejupi (30), 2-2 Andrijašević (56), 2-3 Andrijašević (85). (Hina)