Pobjede Barcelone i Juventusa

Nogometaši Barcelone i Juventusa ostvarili su pobjede u prvim susretima osmine finala nogometne Lige prvaka - Barca je na gostovanju pobijedila Manchester City 2-1, dok je Juventus identičnim rezultatom u Torinu slavio protiv Borussije Dortmund.

Barca je gostujućom pobjedom načinila veliki korak prema plasmanu u četvrtfinale. Dvostruki strijelac za katalonski sastav bio je Luis Suarez (16, 30), dok je pogodak za City postigao Dergio Aguero (69). U trećoj minuti sudačke nadoknade Leo Messi je promašio jedanaesterac. Za Barcu je to 71. minute sasvim solidno igrao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić. Barcelona je Manchester City izbacila i prošle sezone u osmini finala Lige prvaka, tada s ukupnih 4-1, a u svakoj od te dvije utakmice City je imao isključenog igrača. I večeras također kada je "pocrvenio" Gael Clichy. Juve je u zanimljivom dvoboju slavio protiv Borussije 2-1. Golove za torinsku 'Staru damu' postigli su Carlos Tevez (13) i Alvaro Morata (44), dok je pogodak za Borussiju postigao Marco Reus (18). Uzvrat je na rasporedu 18. ožujka u Dortmundu. Bio je to njihov prvi međusobni susret nakon svibnja 1997. kada su u Munchenu igrali finale Lige prvaka. Borussija je tada slavila 3-1 osvojivši svoj jedini naslov europskog prvaka.

Posljednje dvije utakmice osmine finala Lige prvaka na rasporedu su sutra, a sastaju se Bayer Leverkusen i Atletico Madrid, te Arsenal i Monaco. Prošlog tjedna odigrane su prve četiri utakmice. PSG i Chelsea su odigrali 1-1, a Šahtar i Bayern 0-0. Real je u Gelsenkirchenu pobijedio Schalke 2-0, dok su Basel i Porto odigrali 1-1. Uzvratni susreti su 10. i 11. ožujka, te 17. i 18. ožujka.