PH u plivanju: Arenašici Vrljić srebro i bronca

Najbolja istarska predstavnica - Valentina Vrljić

Istarski plivači združenim su snagama osvojili 12 medalja na prvenstvu Hrvatske održanom na otvorenom plivalištu zagrebačke Mladosti. Kad se zna da je četverodnevno natjecanje ponudilo 40 disciplina u kojima su se medalje dijelile u tri ili četiri dobne skupine, doseg je to od kojeg teško da može zastati dah, ali s druge strane, opet vrijedan pohvale ako se uvjeti u kojima istarski plivači treniraju usporede s onima koje na raspolaganju imaju njihovi konkurenti s onu stranu Učke.

Istarska perjanica u seniorskoj konkurenciji i ovom je prilikom bila plivačica Arene Valentina Vrljić, koja je osvojila srebro na 800 slobodno (9:31.11) i broncu na 1.500 slobodno (18:11.02). Usto, u obje ove discipline Vrljić je u "svom" mlađeseniorskom uzrastu doplivala do zlata i tako zagrebački učinak zaokružila na četiri medalje, uz četvrto mjesto osvojeno na 400 slobodno (4:35.35).

Jednom medaljom više okitio se plivač Pule Brune Blašković, koji je briljirao na 100 leđno (58.47) gdje je osvojio mlađejuniorsko zlato te srebro u konkurenciji juniora i mlađih seniora, dok mu je kod seniora za dlaku izmaklo odličje pa se morao zadovoljiti četvrtim mjestom.

Blaškoviću su pripale još dvije medalje u uzrastu mlađih juniora, srebrna na 50 slobodno (24.33) i brončana na 100 slobodno (52.82), dok je na 100 leptir bio četvrti (59.09). Usto, njegovi rezultati na 100 leđno i 100 slobodno bili su, ukupno gledano, najvrjedniji dosezi istarskih predstavnika u Zagrebu, jer su oba po plivačkim tablicama vrijedila točno 700 bodova.

S druge strane, svoj neosporni talent i ovom je prilikom potvrdio "arenaš" David Doblanović koji je u pohodu na mlađejuniorsko srebro na 400 mješovito (4:50.67) srušio hrvatski kadetski rekord, a usto je osvojio i mlađejuniorsku broncu na 200 mješovito (2:17.36).

U istoj disciplini medalju istog sjaja, samo među juniorima, osvojio je plivač rovinjskog Delfina Anton Hrvatin (2:11.15) koji je usto bio i četvrti na 400 mješovito (4:45.90). (I. C.)