Panadić nije zadovoljan šibenskim remijem

Andrej Panadić, trener Istre 1961, nije odisao zadovoljstvom nakon prve kvalifikacijske utakmice za ostanak u Prvoj HNL sa Šibenikom na Šubićevcu (1:1). - Pred ovu utakmicu rekli smo da bi bili zadovoljni ako bi ona završila 1:1, sad se s time ne bi baš složili, jer smo bili jako blizu pobjedi. Par minuta dijelilo nas je od nje, no dobili smo gol u trenutku kad je lopta bila u našem posjedu, što nam se često događalo u ovoj sezoni. Svi u tom trenutku očekujemo da očistimo loptu kad za to imamo mogućnost, a mi se sami dovedemo u situaciju da protivnik bude opasan po naš gol - rekao je Andrej Panadić, trener Istre 1961. - U prvom poluvremenu to je jako dobro izgledalo, bili smo organizirani i imali nekoliko dobrih prigoda. U nastavku smo znali kako će Šibenik odigrati jer su oni ponovili istu utakmicu kao s Cibalijom, nošeni publikom od prve minute i jedino što mogu reći je da mi je žao što smo dobili gol u samoj završnici i na takav način. Na pitanje da li su njegovi igrači svjesno prepustili inicijativu protivniku, Panadić je priznao da je dogovor u svlačionici bio potpuno drugačiji. - Željeli smo sačuvati loptu u našem posjedu što je moguće duže, htjeli smo da ona ide od noge do noge, a umjesto toga smo je jako brzo gubili i Šibenik je potom koristio svaku priliku za ubačaj u naš kazneni prostor, gdje je svaka lopta potencijalna opasnost i tako je i bilo - istaknuo je Panadić, osvrnuvši se i na kartone. - Strašno, dobili su ih svi oni koji ih nisu smjeli dobiti. Sad smo u velikim problemima jer je utakmica u srijedu, a mi ćemo biti poprilično oslabljeni. Nismo željeli ništa kalkulirati i na kraju nije ispalo dobro. (I. CEROVAC)  - GO03252906.jpg