Mursa - Pula Črnja Tours 72:89

Utakmica četvrtfinala Kupa Ružice Meglaj-Rimac: Mursa - Pula Črnja Tours 72:89 (19:22, 25:29, 13:17, 15:21). Sportska dvorana Jug II. Gledatelja: 100. Suci: Buhin, Barišić, Hartman (svi Osijek).

MURSA: Pfeifer 4, Šola 6, Vujić 8 (6-6), Blaževac, Šarlija 15 (2-2), Meštrović 8 (1-2), Štrk, E. Đukić 22 (10-11), Matijević 5, Vuksanić 2, Obradović 2.

PULA ČRNJA TOURS: I. Đukić 5 (1-2), Barukčić, Đikić 11 (2-2), Miletić 21 (3-8), Perko 17 (3-4), Trehub 9 (3-3), Hajdin 6 (1-2), Demirović, Ramljak 20 (2-6), Vešligaj.

Tri poena: Mursa 5/21 (E. Đukić 2, Šarlija, Matijević, Meštrović), Pula Črnja Tours 2/15 (Hajdin, Đikić).

Košarkašice Pule Črnja Tours svladale su u četvrtfinalu Kupa Ružice Meglaj-Rimac osječku Mursu na njenom parketu rezultatom 89:72 i tako izborile plasman na "final four". Održavale su domaće drugoligašice rezultatski priključak većim dijelom prvog poluvremena, u 15. minuti vodile 40:37, no onda su Puljanke u jednoj minuti napravile seriju 7:0, do odmora se odvojile na "plus sedam" (44:51), tu prednost zadržale do 26. minute (54:61) i onda novom serijom 0:7 razriješile sve dileme oko pobjednika, ako su one uopće i postojale.

Još jednu kvalitetnu predstavu garniranu "double-double" učinkom pružila je Lea Miletić (21 koš i 17 skokova), odlična je bila i Maja Ramljak kojoj je samo jedan skok nedostajao za dvostruko-dvostruko, a usto je iz igre pucala s 90-postotnom preciznošću, dok je Anja Perko u Osijeku zanemarila asistencije i orijentirala se na koševe kojih je postigla 17, uz po dva promašaja ispred i iza linije od 6,75 metara. (I. C.)