Mini nogomet: Hrvatska na penale u finale

Hrvatsko slavlje nakon polufinala (IVAN BRKIĆ/HMNS)

Polufinalni susret između Hrvatske i Bosne i Hercegovine ponudio je brojnom gledalištu zanimljivu utakmicu. Već u drugoj minuti Lovrinović je utihnuo brojne navijače Hrvatske nenadanim vodstvom. No, vrlo brzo raspoloženje je punim tribinama vratio Herceg izjednačujućim golom u 9. minuti. Sva nastojanja kockastih da u regularnom tijeku postignu pobjednički gol zaustavljala je čvrsta obrana gostiju, pa se na kraju prišlo izvođenju penala. Loborinec i Smok su bili precizni za Hrvatsku, a nakon što je Habazin obranio udarac Vuijce, slavlje je moglo početi. Kockasti su izborili finale protiv europskog prvaka Rumunjske koja je u drugom polufinalu, također na penale, pobijedila Češku (2:1).

- Nije se bilo lako vratiti nakon rano primljenog pogotka, ali smo uspjeli izjednačiti. Njih je vratar držao u utakmici fenomenalnim obranama, a u lutriji penala imali smo sreće da su oni pogodili vratnicu, a Habazin je odlično obranio i odveo nas u finale - izjavio je hrvatski izbornik Tvrtko Močibob.

Hrvatska - BiH 3:2 (1:1) Igralište u Vrsaru. Gledatelja 1.500. Suci: Winton i Butler (oba Engleska). Strijelci: 0:1 Lovrinović (2'), 1:1 Herceg (9'). Kazneni udarci: 2:1 Loborinec, 2:2 Lovrinović, Orlović - promašaj, Jukić - vratnica, 3:2 Smok, Vujica - Habazin brani.

HRVATSKA: Habazin, Hranić, Ramljak, Smok, Herceg, Popov, Picig, S. Korenika, A. Korenika, Prpić, Loborinec, Loborinec, Orlović, Lukavečki, Hercigonja, Šimić.

BiH:Filipović, Kurevija, Jukić, Lovrinović, Šafradin, Dotlo, Berović, Er. Blažević, Čilić, Vujica, Ramić, Kapetanović, El. Blažević, Kupreškić. (S. BRAJKOVIĆ)

Hrvatska - Mađarska 1:0

Četvrtfinalni susret. Igralište u Vrsaru. Gledatelja 1.000. Suci: Ciule i Chis-Ciure (oba Rumunjska). Strijelac: 1:0 Smok.

HRVATSKA: Habazin, Hranić, Ramljak, Herceg, Smok, Popov, Picig, S. Korenika, A. Korenika, Prpić, Loborinec, Orlović, Lukavečki, Hercigonja, Šimić.

MAĐARSKA: Sikur, Kovacs, Gal, Juhasz, Somogyi, Peter, Beres, Bozsoki, Sipos, Szolosi, Szucs, Varga, Gal, Heger, Retezi.

Bila je to tvrda i neizvjesna utakmica u kojoj su glavni akteri bili golmani Habazin i Sikur, koji su "skinuli" po nekoliko "zicera". Sve dok Smok u pretposljednjoj minuti nije postigao gol.