Miloš: Najvažnije je da nismo poraženi

Mato Miloš natjerao je Brazilca da više razmišlja o obrani nego o napadu (D. ŠTIFANIĆ)

Nogometaši Istre 1961 iz magle koja je u petak predvečer okovala "Drosinu" nisu uspjeli izvući ništa više od boda u srazu sa Slaven Belupom. U atmosferi koje se ne bi postidio ni londonski East End i u kojoj je nedostajao samo Jack Trbosjek da dojam bude potpun, igrači jedne i druge momčadi borili su se međusobno i s pulskim terenom, ali onu najveću bitku u kojoj trebaju gurnuti loptu u protivničku mrežu, nisu uspjeli dobiti. Ostali su tako i jedni i drugi i nakon 270 minuta "žive" igre bez prvoligaškog pogotka u 2017. godini, no niti Puljani niti gosti iz Koprivnice s bodom nisu bili pretjerano razočarani.

"Zeleno-žutima" je nasušno bio potreban pozitivan rezultat nakon "pokera" na Poljudu, "farmaceutima" treći poraz u nizu definitivno ne bi dobro legao te su stoga i jedni i drugi prvenstveno razmišljali o tome kako da što je moguće bolje zatvore sve prilaze ka svom golu, a tek onda kako da ugroze protivnički. Bliže pogotku u prvom su dijelu bili domaćini, u nastavku su opasniji bili gosti koji su ukupno gledano bili i konkretniji takmac, ali to u konačnici nije bilo dovoljno da iz Pule odnesu puni plijen. Ostalo je 0:0 čime je Istra 1961 propustila priliku da se primakne na samo dva boda zaostatka Slaven Belupu, kojeg nije uspjela svladati niti u šestom uzastopnom međusobnom susretu. Štoviše, Puljani šestu utakmicu u nizu nisu uspjeli zatresti mrežu "farmaceuta" jer su treći put odigrali 0:0, a usto imaju i tri identična 0:2 poraza. (I. CEROVAC)