Mikeli Ristoski druga zlatna medalja u Ekvadoru

Drugog dana atletskih natjecanja na Svjetskim igrama osoba s intelektualnim teškoćama (INAS Global Games) u ekvadorskom gradu Guarandu Mikela Ristoski osvojila je zlatnu medalju u utrci na 100 metara, što joj je drugo zlato na ovom natjecanju, nakon što je prvoga dana pobijedila u troskoku s novim svjetskim rekordom.

Nakon što je glatko ušla u finale, Mikela je i u završnoj utrci dominirala i uvjerljivo slavila s vremenom od 12.50 sekundi. Srebro je osvojila Mađarica Piroska Csontos s 12.90, a brončana je Argentinka Cecelia Teruzzia s rezultatom 13.00.

- Važno mi je bilo da ostanem u Ekvadoru nepobijeđena, jer me za manje od mjesec dana očekuje daleko jače natjecanje, IPC Svjetsko prvenstvo u Dohi, gdje ću se, osim u troskoku, natjecati i u skoku u dalj - rekla je članica AKOSI Medulin Mikela Ristoski. (Hina)