Mandžukić zabio Realu, Atletico slavio 4:0

Isteklo je pravo korištenja fotografije

U gradskom derbiju 22. kola Primere Atletico je na svom Calderonu deklasirao vodeći Real Madrid s čak 4-0, a hrvatski napadač Marijo Mandžukić postigao je pogodak i upisao asistenciju.

Atletico je nadigrao velikog suparnika i nanio Realu jedan od najtežih poraza u gradskim derbijima, a jedan od junaka pobjede bio je Mandžukić, koji je asistirao Tiagu u 14. minuti za prvi zgoidtak domaćina, a potom u 89. minuti u padu glavom postavio konačnih 4-0. Saul Niguez je u 18. minuti poluškaricama postigao drugi zgoditak za Atletico, a Francuz Antoine Griezmann u 68. minuti treći. Ove sezone Atletico je pobijedio real u Superkupu, dvaput u prvenstvu, a izbacili su ih i u osmini finala Kupa Kralja.

Za Real je cijelu utakmicu i to jako loše odigrao vodeći strijelac lige Cristiano Ronaldo.

Real je i dalje vodeći s 54 boda, a Atletico se s 50 bodova izjednačio s drugoplasiranom Barcelonom, koja u nedjelju igra s Athletic Bilbaoom. (Hina)