Mandžukić strijelac u pobjedi Bayerna

U 31. kolu Bundeslige Bayern je u gostima pobijedio Braunschweig s 2:0, a hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić, koji je igrao od 73. minute, bio je strijelac drugog pogotka za Bavarce.

Bayern je poveo pogotkom Claudia Pizarra u 75. minuti, a Mandžukić je u 86. postavio konačnih 2:0. S 18 golova Mandžukić je vodeći strijelac Bundeslige zajedno s Robertom Lewandowskim (Borussia Dortmund).

Mandžukić je ove sezone zabio 25 golova za Bayern u svim natjecanjima, od čega 18 u Bundesligi, tri u Ligi prvaka, tri u domaćem kupu i jedan na Svjetskom klupskom prvenstvu.

Borussia Dortmund je nastavila nizati pobjede; nakon što su dobili Real Madrid 2:0 pa Bayern s 3:0, danas su svladali Mainz s 4:2, a strijelci su bili Miloš Jojić (6), Robert Lewandowski (18), Lukasz Piszczek (56) i Marco Reus (79-pen).

Večeras još igraju Hamburger i Wolfsburg. Hamburger Badelja i Iličevića bori se za opstanak, a Wolfsburg Olića i Perišića za Ligu prvaka. (Hina)