LP: Bayern deklasirao Šahtar, Srna nastupio

Isteklo je pravo korištenja fotografije

Nogometaši Bayerna izborili su plasman u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratnom dvoboju osmine finala u Munchenu deklasirali Šahtar 7-0 nakon što je prvi dvoboj završio bez golova.

Ključni trenutak utakmice dogodio se već u trećoj minuti kada je branič Šahtara Oleksander Kučer skrivio jedanaesterac i dobio crveni karton zbog prekršaja nad Mariom Gotzeom. Bio je to najbrži crveni karton u povijesti Lige prvaka. Do sada je rekord držao igrač Werdera Valerien Ismael koji je u rujnu 2004. protiv Intera isključen nakon pet minuta i 52 sekunde. Thomas Muller je sigurno realizirao kazneni udarac i širom otvorio Bavarcima vrata prolaza. U nastavku susreta bilo je sasvim jasno kako Šahtar s igračem manje ne može parirati njemačkom prvaku. Do kraja poluvremena Bayern je zabio još jedan gol, a strijelac je bio Jerome Boateng u 34. minuti.

U drugom poluvremenu Bayern je nastavio 'puniti' suparničku mrežu i još pet puta je zatresao mrežu Andrija Pjatova, a strijelci su bili Franck Robery (49), Muller (52), Holger Badstuber (63), Robert Lewandowski (75) i Mario Gotze (87). Hrvatski reprezentativac Darijo Srna odigrao je cijeli susret za ukrajinski sastav koji je ovogodišnju 'europsku priču' zaključio najtežim europskim porazom u klupskoj povijesti.

BAYERN - ŠAHTAR 7-0 MUNCHEN. Stadion Allianz Arena - 70.000 gledatelja; Sudac: William Collum (Škotska); Strijelci: 1-0 Muller (4-11m), 2-0 Boateng (34), 3-0 Ribery (49), 4-0 Muller (52), 5-0 Badstuber (63), 6-0 Lewandowski (75), 7-0 Gotze (87) Žuti kartoni: Boateng, Badstuber / Douglas Costa Crveni kartoni: Kučer (3, Šahtar)

BAYERN: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber (od 67. Dante), Alaba - Schweinsteiger - Robben (od 19. Rode), Gotze, Muller, Ribery (od 59. Bernat) - Lewandowski

ŠAHTAR: Pjatov - Srna, Kučer, Rakitski, Ševčuk - Taison (od 9. Krivcov), Fred, Stepanenko, Douglas Costa (od 78. Welington), Alex Teixeira (od 70. Ilsinho)- Luiz Adriano (Hina)