LP: Barcelona uvjerljiva protiv Manchester Cityja

U najzvučnijem susretu 3. kola nogometne Lige prvaka u srijedu Barcelona je na svom Camp Nou s visokih 4-0 (1-0) svladala Manchester City u skupini C.

Briljirao je Lionel Messi koji je postigao prva tri gola na utakmici, u 17., 61. i 69. minuti, da bi konačnih 4-0 postavio Neymar u 89. nedugo nakon što nije iskoristio 11-erac.

Oba sastava utakmicu su završila sa 10 igrača, kod gostiju je u 53. minuti isključen vratar Bravo zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora, dok je u 74. kod domaćih drugi žuti karton dobio Mathieu.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu koja je ostala na vrhu skupine s maksimalnih devet bodova, dok je Manchester City drugi s četiri boda.

U drugom dvoboju ove skupine Borussia Moenchengladbach je kao gost svladala Celtic sa 2-0 (0-0) golovima Stindla (57) i Hahna (77). Borussia je sada treća na ljestvici s tri boda, a Celtic je posljednji s jednim bodom. Jozo Šimunović je poraz Celtica odgledao s klupe za pričuve.

Domagoj Vida igrao je svih 90 minuta za Dinamo iz Kijeva koji je izgubio na svom terenu od Benfice sa 0-2 (0-1) u susretu skupine B. Golove za portugalskog velikana postigli su Salvio (9-11m) i Cervi (55).

Iznenađenje večeri dogodilo se u drugom susretu skupine B u kojemu je Besiktas kao gost svladao Napoli sa 3-2 (2-1). Gosti iz Istanbula vodili su i sa 1-0 i sa 2-1 i na kraju uspjeli kompletirati senzaciju. Prvi gol za Besiktas postigao je Adriano (12), na 1-1 poravnao je Mertens (30), novo vodstvo turskom prvaku donio je Aboubakar (38), za 2-2 zabio je Gabbiadini (69-11m), da bi junak pobjede svojim drugim golom postao Abpubakar (86).

Marko Rog i Ivan Strinić nisu konkurirali za nastup u momčadi Napolija koji je ostao na vrhu skupine sa šest bodova. Besiktas je sada drugi s pet, Benfica treća s četiri, a Dinamo posljednji s jednim bodom.

Šime Vrsaljko je novu pobjedu madridskog Atletica, koji je s minimalnih 1-0 (0-0) kao gost svladao Rostov, odgledao s klupe za pričuve. Strijelac gola vrijednog tri boda bio je Carrasco (62).

Atletico je ostao na vrhu skupine D, stopostotan s devet bodova, tri više od drugog Bayerna koji je lagano na svom terenu nadigrao PSV Eindhoven sa 4-1 (2-1), dok su PSV i Rostov na dnu sa po jednim bodom.

Favoriti u skupini A Arsenal i Paris SG ostvarili su lagane domaće pobjede, Arsenal je sa 6-0 (2-0) svladao Ludogorec, a Paris SG sa 3-0 (1-0) Basel. Arsenal i PSG sada imaju po sedam bodova, a Basel i Ludogorec po jedan.

SKUPINA A:

Arsenal - Ludogorec                6-0 (Alexis Sanchez 12, Walcott 42, Oxlade-Chamberlain 46, Ozil 56, 83, 87)

Paris SG - Basel               3-0 (Di Maria 40, Lucas 62, Cavani 90+3-11m)

TABLICA:

1 Arsenal          3 2 1 0 9 1  7

2 Paris SG      3 2 1 0 7 2  7

3 Basel            3 0 1 2 1 6  1

4 Ludogorec        3 0 1 2 2 10 1

SKUPINA B:

Dinamo K. - Benfica            0-2 (Salvio 9-11m, Cervi 55)

Napoli - Besiktas          2-3 (Mertens 30, Gabbiadini 69-11m / Adriano 12, Aboubakar 38, 86)

TABLICA:

1 Napoli      3 2 0 1 8 6 6

2 Besiktas    3 1 2 0 5 4 5

3 Benfica     3 1 1 1 5 5 4

4 Dinamo K.   3 0 1 2 2 5 1

SKUPINA C:

Barcelona - Manchester City        4-0 (Messi 17, 61, 69, Neymar 89)

Celtic - Borussia M.            0-2 (Stindl 57, Hahn 77)

TABLICA:

1 Barcelona                 3 3 0 0 13 1  9

2 Manchester City           3 1 1 1 7  7  4

3 Borussia M.                3 1 0 2 3  6  3

4 Celtic                    3 0 1 2 3  12 1

SKUPINA D:

Bayern - PSV Eindhoven 4-1 (Muller 13, Kimmich 21, Lewandowski 59, Robben 84 / Narsingh 41)

Rostov - Atletico 0-1 (Carrasco 62)