Kup Krešimira Ćosića: Pula 1981 - Stoja 65:97

(M. ANGELINI)

Košarkaši Stoje dobili su, očekivano, i drugi gradski derbi protiv Pule 1981. Nakon pobjede u 2. kolu A-2 lige momčad trenera Borisa Begonje jednakom je lakoćom došla i do pobjede u finalu Kupa Istarske županije i time stekla pravo nastupa u osmini finala Kupa Krešimir Ćosić. Sve nedoumice "gosti" su riješili početkom drugog dijela kad su na krilima Percana i Mezulića otišli na više od 20 poena razlike.

U izmijenjenim sastavima u odnosu na ligaški ogled u istoj dvorani ušli su gradski rivali. Domaćini bez Sijamhodžića i Radunića, gosti sa Stoje bez studenata Maljića i Vinka. Potom je Pula već nakon šest minuta pri rezultatu 7:13 ostala i bez Krizmana koji je pokušao igrati zaliječen, dok su gosti u 15. minuti izgubili Bulešića kojem je stradao skočni zglob. Početak susreta protekao je u očekivano tvrdoj igri u obrani i manjku preciznosti u napadu.

Tek polovicom prve dionice Stoja se "odlijepila" i zakucavanjem Ivankovića povela 17:7. Prijetili su igrači trenera Begonje da u ranoj fazi "ubiju" susret, ali su spretni Marin Grgurev, najugodnije iznenađenje ogleda, i Ante Grašo držali suparnike na bliskoj udaljenosti, jer je polovicom druge četvrtine prednost Stoje iznosila samo 31:27. Za odlazak na veliki odmor s okruglih "plus 10" pobrinuo se Nino Dasko pogodivši u drugoj četvrtini tri trice.

Iskusni Mezulić i Percan odveli su Stoju početkom nastavka na 20 poena razlike, 61:41, i tu je pitanje pobjednika bilo riješeno. Pomlađeni domaćini s tek raspoloženim Antom Grašom nisu više mogli odgovoriti gostujućoj kvaliteti.

Finale košarkaškog kupa Istre. Pattinaggio. Gledatelja 120. Suci: Hadžić, Pejović (oba Pula).

PULA 1981: Kajfeš, Perdija 8 (3-3), A. Grašo 12 (4-1), P. Grašo 4 (1-0), Čakarić, Konjević 9 (4-3), Grgurev 20, Sablić 10 (8-6), Krizman 2 (2-2), Mohorović, Miljak, Adrović.

STOJA: Kordiš 6 (2-2), Percan 17 (7-7), Perković 8 (4-2), Mezulić 18 (3-3), Dasko 14 (1-1), Koljanin, Belina 6, Tumpić 10 (1-0), Ivanković 8, Đugum, Ivis 8, Bulešić 2.

Tri poena: Pula 1981 2 (Perdija, A. Grašo), Stoja 6 (Dasko 3, Tumpić 2, Mezulić). (R. CAR)