Košarka: Hrvatska - Srbija 83:84

Bogdanović (NL)

Hrvatska košarkaška reprezentacija upisala je i drugi poraz na pripremnom turniru u Pauu, nakon što je u subotu u produžetku izgubila od Srbije s 83-84 (29-34, 73-73).

U izjednačenom susretu tri minute prije kraja Hrvatska je vodila 68-60, ali su Srbi u dvije minute napravili 10-0 i poveli 70-68. No, onda je Amerikanac s hrvatskom putovnicom Olivier Lafayette zabio tricu i dva slobodna bacanja za vodstvo Hrvata 73-70. Ipak, Marko Simonović 20 sekundi prije kraja pogađa za izjedanačenje 73-73 i utakmica je otišla u produžetak.

U dodatnih pet minuta u vodstvu je uglavnom bila Hrvatska, ali šest sekundi prije kraja Bogdan Bogdanović pogađa tricu za prednost Srbije 84-83. U zadnjem napadu Hrvatska je pokušala preko Bojana Bogdanovića, ali je promašio šut za tricu i Srbija je na kraju slavila sa 84-83.

Kod Hrvatske najbolji su bili Bojan Bogdanović sa 19 poena, Luka Žorić ubacio je 13, a Kruno Simon i Damjan Rudež po 11 koševa. Momčad Srbije predvodio je Marko Simonović sa 24 koša, a Nemanja Bjelica dodao je 15.

Hrvatska ima dva poraza, od Francuske 71-81, te od Srbije 83-84, a u nedjelju će u posljednjem susretu igrati protiv Grčke u 18 sati. (Hina)