Koka - Umag 34:31

Jelena Vidović (M. MIJOŠEK)

Dok je prvo poluvrijeme davalo nasluti da bi umaške gošće mogle načiniti nešto kao i na prošlom gostovanju u Samoboru, nastavak je to demantirao. Naime, samo u tri su navrata domaće igračice imale početnu prednost, a sve ostalo je bilo u znaku umaške ekipe. Na izmaku 20. minute su počele stvarati prednost (9:7) koja je udvostručena nakon 25 minute igre (14:10), no sve to se "istopilo" u preostalom dijelu prve dionice. Varaždinke su preko raspoloženih Ivane Dežić i Dore Kalaus stigle do izjednačenja rezultata prije odlaska na odmor.

Za devet minuta nastavka "kokice" su izborile najveće vodstvo u dotadašnjem dijelu susreta - 22:17, što su uspijevale održavati, uz povremeno rezultatsko "približavanje" gošći ponajprije preko ubojitih Jelene Vidović i Ane Jajčević. Točno sredinom drugog dijela dvoboja bilo je 26:21 za domaću ekipu, a onda Umažanke stižu na minimalni zaostatak (28:29) osam minute prije kraja utakmice. Međutim, od iznenađenja ništa, jer su Dežić, Mateša i L. Kalaus otklonile sve dvojba oko toga kome će pripasti bodovi. Previše tehničkih pogrešaka (13) načinile su gošće u presudnim trenucima susreta.

Utakmica 2. kola Prve lige rukometašica - za poredak. Arena Varaždin. Gledatelja 250. Suci: Barić (Čakovec) i Ružić (Virovitica).

KOKA: Karaula (5+1), Horvat 5, Domjan 5, El. Halili, Maljak 4, Ed. Halili, Franić (8+1), Tomašek, L. Kalaus 3, Furjan, Antolić, Dežić 9 (3), Haček 1, Mateša 3, Kovačić 2, D. Kalaus 2.

UMAG: Medved, Žuliček 2, Rajić 3 (2), Vidović 13, Jajčević 8 (1), Jerković, Špoljarić 2, Hercig, Pavić (15+0), Maras, Gašić 2, Šito 1.

Sedmerci: Koka 3 (3), Umag 5 (3). Isključenja: Koka 12, Umag 4 minute. (Z. GAVRAN)