Juniori Istre 1961 pobjeđuju, za razliku od seniora

Utakmica 20. kola Prve HNL za juniore: Cibalia - Istra 1961 0:3 (0:1). Stadion Cibalia. Gledatelja: 50. Sudac: Ante Vučemilović (Osijek). Pomoćnici: Babić (Orahovica) i Novosel (Osijek). Strijelci: 0:1 Jokić (3'), 0:2 Barišić (88'), 0:3 Ljubanović (90'). Žuti kartoni: Kopf, Rubić (Cibalia), Barišić (Istra 1961).

CIBALIA: Bertić, Babić, Rubić, Oršolić (od 60. Leko), Uremović, Mauer, Kukrika (od 46. Augustinović), Mlakić (od 73. Suppiger), Martinković, Kopf, Šorli.

ISTRA 1961: Stamenković, Škaro (od 89. Ilinčić), Radetić, Sušac, Bilić, Mršulja, Miljanić (od 82. Čorak), Ljubanović, Barišić, Jokić, Kovač.

Juniori Istre 1961 stigli su do vrijedne pobjede na gostovanju kod Cibalije, trećeplasirane momčadi lige. Puljane je već u trećoj minuti u vodstvo doveo Sebastian Jokić, da bi potom mreže mirovale do same završnice kad su u tri posljednje minute strijelci za goste bili David Barišić i Ivor Ljubanović. Ljubanoviću je to bio 16. pogodak u sezoni kojim je potvrdio svoj status najboljeg strijelca lige, dok su "zeleno-žuti" juniori na ljestvici preskočili Zadar, koji je uvjerljivo poražen u Sesvetama, i probili se na desetu poziciju. Puljanima je na ruku išla i pobjeda Rijeke u Sigetu zahvaljujući kojoj su "fenjerašu" odmakli četiri boda, no ne treba zaboraviti da je Hrvatski dragovoljac odigrao tri utakmice manje.

Rezultati 20. kola: Cibalia - Istra 1961 0:3, Split - Slaven Belupo 0:2, Sesvete - Zadar 4:0, Inter - Osijek 0:9, Hrvatski dragovoljac - Rijeka 0:3, Dinamo - Lokomotiva XX:YY. Poredak: Dinamo 42, Lokomotiva 38, Cibalia 37, Osijek 36, Split 34, Inter 26, Sesvete 24, Rijeka 23, Slaven Belupo 22, Istra 1961 19, Zadar 17, Hrvatski dragovoljac 15. (I. C.)