Još jedan uvjerljiv poraz Čilića

Najbolji hrvatski tenisač Marina Čilić poražen je od Čeha Tomaša Berdycha s 3-6, 1-6 u dvoboju 2. kola skupine A na ATP World Tour finalu u londonskoj O2 Areni, čime je izgubio sve izglede za plasman u polufinale turnira osmorice najboljih tenisača svijeta.

Bilo je to još jedno neprepoznatljivo izdanje pobjednika US Opena. Sve je za Čilića krenulo po zlu već u prvom gemu meča, kad je izvukao 0-40, a onda ipak izgubio servis. Bio je to prvi od četiri breaka što ih je napravio češki tenisač. Čilić je svoju jedinu priliku za povratak u meč propustio kod 3-4 u prvom setu. Tada je imao 15-40, ali je Berdych nanizao četiri poena i otklonio jedinu istinsku prijetnju hrvatskog tenisača.

Čeh je u drugom setu od 1-1 nanizao pet gemova i za samo 65 minuta stigao do svoje prve ovogodišnje pobjede u Londonu uzvrativši Čiliću za poraze u njihova prethodna dva dvoboja u 2014., u Wimbledonu i na US Openu. Marin je opet loše servirao, pogodio tek 51 % prvih servisa, a Berdych je bio bolji i u svim ostalim statističkim kategorijama. Čeh je imao 16 izravnih poena, Čilić samo 11. Berdych je napravio 17 neforsiranih pogrešaka, a Marin čak 30. Čiliću za popravak dojma ostaje još dvoboj protiv Švicarca Stanislasa Wawrinke.

Bez obzira na izgubljenu mogućnost plasmana u polufinale, ulog u ovom dvoboju za pobjedu nije zanemariv - 200 bodova i 155.000 USD. Wawrinku u srijedu navečer još čeka dvoboj protiv Novaka Đokovića, a moguća pobjeda nad najboljim tenisačem svijeta osigurala bi Švicarcu prvo mjesto bez obzira na ishod meča sa Čilićem.

Skupina A, 2. kolo: Tomaš Berdych (Češ) - MARIN ČILIĆ (HRV) 6-3, 6-1 Ljestvica: 1. N. Đoković (Srb) 1 0 2-0 12-2 2. S. Wawrinka (Švi) 1 0 2-0 12-2 3. T. Berdych (Češ) 1 1 2-2 14-16 4. M. ČILIĆ (HRV) 0 2 0-4 6-24 (Hina)