Izostalo novo iznenađenje

Aleks Jović, Buzet (M. MIJOŠEK)

Utakmica 19. kola: Buzet - Dubrava 26:32 (10:13). Sportska dvorana. Gledatelja: 250. Suci: Gubica (Petrijevci) i Milošević (Osijek)

BUZET: Šverko, Grižančić, Stojanović, Jakac 4 (2), Prodan 1, Deak 2, Matanović 9 (1), Šćulac 2, Moranjkić, Jović (13+2), Dunato 2, Poniš, Galijot 6, Krbavčić, Prša, Jerman (1).

DUBRAVA: Totić (4+0), Kelemen, Škopić, Pedić, Jurić-Grgić 7 (1), Vida 2, Dumenčić, Ćurić, Vučko 4, Volar 2, Punčec 4, Mihaljević 1, Vinković 8, Buneta 4, Grahovac (8+1), Potnar.

Sedmerci: Buzet 4 (3), Dubrava 3 (1). Isključenja: Buzet 8, Dubrava 6 minuta. Crveni karton: Vučko (55'- grub prekršaj).

U dvoboju s još jednom momčadi iz vrha lige, rukometaši Buzeta nisu uspjeli prirediti novo iznenađenje, no pružili su dobar otpor Dubravi i pokleknuli tek u posljednjih desetak minuta susreta. Iako su se domaći nešto više mučili ne bi li pronašli put do mreže Grahovca, igra i rezultat u prvih pet minuta bili su izjednačeni (3:3). No, pet minuta kasnije Jović je uspio zaustaviti dva napada gostiju, što su Sirotićevi dečki iskoristili te preko Deaka i Matanovića otišli na "plus 2" (6:4 - 10'). Kvalitetnim gostima nije trebalo mnogo vremena da uhvate Buzećane, pogotovo kad se uzme u obzir nerealizirani sedmerac Galijota (8:8 - 19'). Nakon nekoliko uzastopnih pogodaka na obje strane, gosti šest minuta prije odlaska na odmor stižu do svog drugog vodstva na susretu (10:11). Izgleda da je Dubravi trebalo dvadeset i pet minuta igre da stigne na "radnu temperaturu", jer su serijom 4:0 ekspresno stigli do svoje najveće prednosti u prvom poluvremenu (10:13), a s tri su gola prednosti i otišli na odmor. (V. BOŽIĆ)