Hrvatska izborila plasman u četvrtfinale

Isteklo je pravo korištenja fotografije

Hrvatska rukometna reprezentacija izborila je plasman u četvrtfinale svjetskog prvenstva u Francuskoj nakon što je u susretu osmine finala u Montpellieru pobijedila afričkog prvaka Egipat 21-19 (13-7).

Hrvatsku u četvrtfinalu očekuje Španjolska koja je u subotu u dramatičnom susretu pobijedila Brazil 28-27, a u preostalim susretima sastaju se Francuska - Švedska, Slovenija - Katar, te Norveška Mađarska.

Dvoboj između Hrvatske i Španjolske na rasporedu je 24. siječnja ponovo u Montpellieru.

Hrvatska je odigrala sjajno prvo poluvrijeme protiv afričkog prvaka, no u nastavku je odigrala daleko slabije ugrozivši plasman među osam najboljih. Odabranici Željka Babić su nakon prvog poluvremena imali šest golova prednosti (13-7), međutim u drugom dijelu je Egipat u više navrata smanjio na samo minus dva. Srećom, Egipćani su u završnici ostali bez daha i Hrvatska je na koncu slavila sa 21-19.

Našu su reprezentaciju do pobjede predvodili Zlatko Horvat sa šest golova, Luka Cindrić s pet golova, Željko Musa i Luka Stepančić zabili su po tri gola. dok je Ivan Pešić sakupio 11 obrana. Vratar Meškova je prvi dio prvenstva proveo na tribinama, a izbornik Babić odlučio mu je pružiti priliku umjesto Filipa Ivića. Pešić je opravdao povjerenje jer je protiv Egipta bio jedan od naših najboljih igrača. Već u prvom poluvremenu je imao sedam obrana, a u nastavku je dodao još četiri.

U redovima afričkog prvaka najefikasniji su bili Ahmed Elahmar s pet i Mohamed Ibrahim Ramadan sa četiri gola.

Bio je to četvrti susret hrvatskih i egipatskih rukometaša na velikim natjecanjima i četvrta pobjeda naših rukometaša.