HNL: Istra 1961 - Inter 4-1

(D. ŠTIFANIĆ)

U dvoboju 9. kola Prve HNL u Puli su nogometaši Istre 1961 pobijedili Intera iz Zaprešića s 4-1 (3-0).

Puljani su do pobjede došli zahvaljujući sjajnom igrom u prvom poluvremenu kada su zabili tri gola. U 17. minuti je iz gužve prvi gol postigao Mateo Bertoša, u 25. je Šime Gržan povećao na 2-0, a u 44. minuti Valentino Stepčić je iskoristio kazneni udarac nakon igranja rukom igrača Intera Čelikovića. U 79. minuti Nigerijac Theophilus Solom je iz solo-prodora povećao na 4-0, da bi dvije minute prije kraja Inter smanjio autogolom Bugarina Asena Georgieva.

Puljani su s drugom pobjedom sezone i 9 bodova skočili na šest mjesto, dok je Inter s 7 bodova ostao osmi.

Pred 800 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Strukan iz Splita.

Strijelci: 1-0 Bertoša (17), 2-0 Gržan (25), 3-0 Stepčić (44pen), 4-0 Solomon (79), 4-1 Georgiev (88-ag). (Hina)