HNL: Istra 1961 - Dinamo 1-1

Istra 1961 - Dinamo (D. MEMEDOVIĆ)

U utakmici 35. kola Prve HNL Istra 1961 i Dinamo igrali su u Puli neriješeno 1-1 (0-0), pa nogometaši Dinama i nadalje ostaju neporaženi u ovogodišnjem natjecanju u Prvoj HNL u kojoj su već osigurali naslov prvaka.

Naon dominacije u prvom dijelu Dinamo je došao u vodstvo u 60. minuti u kojoj se Hodžić lijepo probio po desnom krilu i ubacio u sredinu gdje Fernandesu nije bilo teško iz blizine u padu pospremiti loptu u mrežu. Tada je Istra preuzela inicijativu i stvorila tri izgledne prigode za postizanje gola od kojih je ona Salamovića u 70 minuti, kada je primio slabo vraćenu loptu Šimunovića vrataru Eduardu kojeg je prebacio ali i promašio prazan gol. Već u sljedećoj minuti Jo koristi prostor u obrani Dinama i donosi bod Istri koji Puljanima i iduće sezone osigurava nastup u Prvoj HNL. Susret je odigran na stadionu Aldo Drosina, a sudio je pred 800 gledatelja Marić iz Daruvara. Strijelac: 0-1 Fernandes (60), 1-1 Jo (70). (Hina)