HNL: Hajduk - Split 2-1

U derbi susretu 18. kola Prve HNL na Poljudu su nogometaši Hajduka svladali RNK Splita s 2-1 (2-0), pa se Hajduk učvrstio na trećem mjestu ljestvice.

Derbi Svetog Duje pripao je Hajduku, koji je pitanje pobjednika riješio već u prvih 16 minuta, dok je Split razočarao igrom. Hajduk je poveo efektnim autogolom Ibriksa, koji je petom prevario svog vratara, a u 16. minuti Milić je nakon udarca s kuta glavom iz blizine povećao na 2-2. U 69. minuti Jukić je udarcem iz voleja s 18-tak metara smanjio na 1-2, a Hajduk je dokraja susreta propustio pet-šest više nego izglednih prilika za puno uvjerjiviju pobjedu. Bila je to nakon više od tri mjeseca i prva utakmica Hajduka na Poljudu na kojoj su bili nazočni i gledatelji. Prošla tri susreta Hajduk je zbog kazni odigrao pred praznim tribinama,a s Rijekom je igrao u Dugopolju. Pred 6000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je Gabrilo iz Splita. Strijelci: 1-0 Ibriks (6-ag), 2-0 Milić (16), 2-1 Jukić (69) (Hina)