HNL: Hajduk - RNK Split 5-2

U zadnjoj utakmici 30. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Hajduka svladali RNK Splita s 5-2 (2-1) i izbili na treće mjesto.

U najefikasnijem derbiju Sv. Duje s čak sedam golova Hajduk je uspio zadržati pobjednički ritam, a i Split je nakon dugo vremena postigao dva gola na utakmici. Hajduk je poveo golom Nikole Vlašića iz penala u 12. minuti, a Split je uspio izjednačiti preko Ivana Tomičića u 40. minuti nakon pogreške obrane domaćih. No, na isteku poluvremena još gore griješi obrana gostiju i Zoran Nižić dovodi Hajduk u vodstvo. U 48. minuti za 3-1 pogodio je bivši igrač Splita Ante Erceg,  a u 64. minuti Kristijan Ugrina postiže pogodak nade za Split. No, ta nada je trajala svega četiri minute jer je Said pokraj dva braniča gostiju postigao gol za 4-2 nakon sjajne asistencije Bašića, koji je u 85. minuti asistirao i za gol Franka Ohandze za 5-2.

Hajduk je na trećem mjestu sustigao Osijek s 56 bodova, dok je Split ostao pretposljednji s 17 bodova, četiri više od zadnje Cibalie.

Pred 7000 gledatelja na stadionu Poljud sudio je  Vučković iz Zagreba.

Strijelci: 1-0 Vlašić (12pen), 1-1 Tomičić (40), 2-1 Nižić (45), 3-1 Erceg (48), 3-2 Ugrina (64), 4-2 Said (68), 5-2 Ohandza (85)