EP vaterpolo: Mađarska - Hrvatska 7:6

Hrvatska vaterpolska reprezentacija natjecanje u skupini B na Europskom prvenstvu u Budimpešti završila je na trećem mjestu nakon što je u susretu posljednjeg, 5. kola izgubila od domaćina Mađarske sa 6:7 (2:0, 2:4, 1:1, 1:2).

Hrvatska će tako u četvrtfinalu u srijedu igrati protiv druge reprezentacije iz skupine A Italije. U drugom četvrtfinalu igrat će Srbija i Grčka, dok su Mađarska i Crna Gora kao pobjednice skupina izborile izravan plasman u polufinale.

U susret u kojem je praktički birala suparnika u četvrtfinalu Hrvatska je krenula odlično i početkom druge četvrtine imala vodstvo od 3:0. Briljirao je kapetan Josip Pavić na vratima koji je obranio čak šest udaraca Mađara u prvoj četvrtini dok su se za pogotke pobrinuli Milaković, Sukno i Šetka.

Ipak, do kraja drugog dijela Mađarska je proigrala u napadu, postigla četiri pogotka i stigla do poravnanja.

Drugo poluvrijeme donijelo je čvrstu igru u obranama i vrlo malo pogodaka, a sjajni Pavić je s 15 obrana držao Hrvatsku u igri za pobjedu do samoga kraja. Ipak, Mađarska je do pobjede stigla golom Haraija 45 sekundi prije kraja. (Hina)