Dinamo - Istra 1961 2:0

Istra 1961 - Dinamo (Srdjan Vrancic / CROPIX)

Opet ništa od iznenađenja. Nogometaši Istre 1961 doživjeli su još jedan poraz na gostovanju kod zagrebačkog Dinama prekinuvši tako ovosezonski niz od čak četiri uzastopna gostujuća remija. I na Maksimiru su bili blizu takvom ostvarenju, bliže nego dugo godina unazad, no iako ovoga put nisu poniženi, Puljani su svejedno - poraženi. Dinamo odavno nije izgledao ovako bezidejno, a pulski ''bunker'' rijetko je kad duže od 45 minuta uspijevao odolijevati napadima ''modrih''. Međutim, nada u pozitivan rezultat koja se javila u poluvremenu srezana je već na samom startu drugog dijela kad je ''joker'' s klupe, Angelo Henriquez, iznenada probio pulsku obranu i pogurnuo Dinamo prema (ne)zasluženoj pobjedi. Domaćin taj pogodak igrom nije opravdao, no s obzirom da su Puljani svu snagu utrošili u grčevitu obranu, lošiji pristup protivnika nisu mogli kazniti eventualnim izjednačenjem. Bezidejnost i nemoć ''zeleno- žutih'' u napadu Dinamo je znao iskoristiti i svaku namjeru da Pamićeve trupe u završnici krenu na ''sve ili ništa'' srezao pogotkom Wilsona u 76. minuti.

Utakmica 8. kola Prve HNL: Dinamo - Istra 1961 2:0 (0:0). Stadion Maksimir. Gledatelja: 1000. Sudac: Bruno Marić (Drauvar) - 6. Pomoćnici: Fejer (Bjelovar) i Loparac (Sladojevci). Strijelci: 1:0 Henriquez (49'), 2:0 Wilson (76').

DINAMO: Eduardo -, Šimunić 6,5 Pinto 6,5 Antolić 5,5, Machado 6 (od 66. Andrijašević -), Ademi 5,5, Pivarić 6, Sigali 6, Ćorić 6 (od 46.Henriquez 7), Wilson 6,5 (od 78.Vukojević -), Čop 6,5.

ISTRA 1961: Brkić 6, Gregov 6, Obšivač 6, Vukman 6, Blagojević 6, Špehar 5,5 (66. Pamić -), Matoš 5,5, Pavlović 6 (74. Franjić -), Graf 6, Heister 6, Ivančić 5,5 (od 59. Tomić 6). (Dameo RAMIĆ KOVAČIĆ)