Ćorić izgubio u finalu Chengdua

Borna Ćorić (M. MIJOŠEK)

Mladi hrvatski tenisač, 17-godišnji Borna Ćorić nije uspio osvojiti naslov pobjednika ITF Futures turnira koji se igrao u kineskom gradu Chengdu, on je u finalu izgubio od prvog nositelja, domaćeg igrača Dija Wua sa 6:4, 6:2.

Nakon što je prošloga vikenda bio junak pobjede hrvatske Davis Cup reprezentacije na gostovanju kod Poljske u susretu 2. kola Skupine I Euroafričke zone kada je u pet setova svladao 21. igrača svijeta Jerzyja Janowicza, Ćorić je nastavio s dobrim rezultatima i Chengduu, ali u finalu je ipak morao priznati premoć pet godina starijeg i 98 pozicija bolje plasiranog igrača na ATP ljestvici.

Prije turnira u Chengduu Ćorić je bio 295. igrač na ATP ljestvici, a u ponedjeljak će taj plasman biti i bolji. Ćorić je dosada osvojio pet ITF Futures naslova, sve u 2013. godini. (Hina)