Čarapina držao Porečane do odmora

Goran Čarapina (M. MIJOŠEK)

Utakmica 20. kola Premijer lige rukometaša: Varaždin 1930 – Poreč  30:26 (16:16). Arena Varaždin. Gledatelja: 1800. Suci: Jurinović (Zadar) i Mrvica (Biograd).

VARAŽDIN: Galić (9), Špikić (1+1), Meštrić, Šipić 2, Jeftić 3, Kontrec 2, Vincek, I. Sršen 1, Vidaček, Kuduz 7, Tokić 4 (1), Huđ 6, D. Sršen 1, Trefil, Herman, Marčec 4.

POREČ: Čarapina (14+4), Sorić, Marić 3, Mataija 6 (3), Gavrić, Prehat, Thoss 2, Huljina, Krajinović 1, Perić 2, Bučaj, Jerković 4, Gudić 2, Pahanić 2, Rađaković 3, Kobetić 1.

Sedmerci: Varaždin 6 (2), Poreč 4 (3).

Isključenja: Varaždin 6, Poreč 4 minute.

Negativan trend gostujućih poraza rukometaša Poreča u 2015. godini nastavio se u Varaždinu gdje u dvoboju s liderom nisu pružili ono što je neophodno u direktnoj borbi za čelnu poziciju premijerligaškog poretka. Ona im je bodovno i dalje nadomak ruke, ali im je sinoć na parketu ostala itekako daleka. Moglo se tako nešto naslutiti već u prvom poluvremenu kad ih je uglavnom Čarapina svojim obranama držao ''u igri'', da bi u nastavku umjesto zahvale vrataru uslijedio i rezultatski fijasko. Osjetan zastoj u kreaciji napada bio je presudan faktor, a Varaždin je to znao kazniti i doći do ohrabrujuće pobjede uoči skorog razigravanja za prvaka. (D. RAMIĆ - KOVAČIĆ)