ATP Umag: Porazi Delića i Pavića

Ante Pavić (M. MIJOŠEK)

Hrvatski tenisači Mate Delić i Ante Pavić poraženi su u utorak u dvobojima 1. kola ATP turnira u Umagu.

I Pavić i Delić su za umaški turnir dobili pozivnice organizatora, a obojica su ispala u tri seta od južnoameričkih tenisača. Pavić je poražen od Argentinca Horacija Zeballosa, 117. igrača svijeta, sa 6-4, 6-7 (2), 6-1 nakon sat i 50 minuta igre.

Ogulinac je u meču imao čak 18 as-servisa, no to je bilo nedovoljno da prođe Zeballosa, koji je u trećem setu poveo s 3-0 i riješio pitanje pobjednika. Zeballos se u glavni turnir probio iz kvalifikacija, a u 2. kolu ide na još jednog hrvatskog igrača, mladog Bornu Ćorića, koji je u ponedjeljak ubilježio svoju prvu pobjedu na ATP Touru.

Mate Delić je poražen od Urugvajca Pabla Cuevasa s 4-6, 6-4, 6-4 nakon dva sata velike borbe. Delić je dobio prvi set, ali je Cuevas, 60. tenisač svijeta, tijesno dobio preostala dva. Splićanin je pružio dobar otpor i opravdao pozivnicu, a u dvoboju protiv Cuevasa spasio je čak deset break-lopti na svoj servis, koji je ipak izgubio u pet navrata. (Hina)