ATP Monte Carlo: Poraz Karlovića

Isteklo je pravo korištenja fotografije

Hrvatski tenisač Ivo Karlović oprostio se od nastupa na ATP turniru u Monte Carlu porazom u prvom kolu od Čeha Radeka Štepaneka 1-6, 2-6.

Neraspoloženi Karlović izgubio je dvoboj prvoga velikoga zemljanoga turnira sezone za samo 58 minuta igre. Zagrepčanin je imao samo dva as-servisa, četiri dvostruke pogreške i 54 posto ubačaja prvoga servisa, a svoj je početni udarac gubio čak četiri puta u dva seta.

Bio je to peti međusobni dvoboj Karlovića i Štepaneka i četvrta pobjeda Čeha.

Dvojica veterana, obojica su 35-godišnjaci, igrala su prvi dvoboj još 2004., a Karlović je do jedine pobjede došao 2010. na Australian openu, i to u pet setova. Ova dvojica igrača odigrali su i maratonski dvoboj u Davis Cupu 2009., kada je Štepanek slavio 16-14 u petom setu.

U Monte Carlu će igrati još dvojica Hrvata - Marin Čilić igra sa Španjolcem Fernandom Verdascom, dok se Ivan Dodig sastaje također sa španjolskim tenisačem Pablom Carrenom Bustom. (Hina)