Arsenal - Manchester City 2-2

Isteklo je pravo korištenja fotografije

U derbiju četvrtog kola engleskog nogometnog prvenstva Arsenal i Manchester City su na stadionu Emirates pred 59.000 gledatelja odigrali 2-2.

City je vodio 1-0, Arsenal okrenuo na 2-1, no gosti su u završnici susreta izjednačili, a potom u sudačkoj nadokandi dva puta uzdrmali okvir gola. Aktualni prvak je poveo u 28. minuti golom Sergia Aguera, no Arsenal je u drugom dijelu uspio preokrenuti rezultat golovima jacka Wilsherea (63) i Alexisa Sancheza (74). Sedam minuta prije kraja susreta Martin Demichelis je izjednačio. U sudačkoj nadoknadi City je mogao i do tri boda, no Aleksandar Kolarov i Edin Džeko su pogodili vratnice. Za Arsenal je od prve minute zaigrao Welbeck koji je u posljednjim trenucima prijelaznog roka stigao iz Manchester Uniteda. Bio je to treći remi Arsenala u prva četiti kola uz jednu pobjedu, dok City ima dvije pobjede, remi i poraz. (Hina)