A-1 liga košarkašica: Na krilima Ivane Blažević

Ivana Blažević (M. ANGELINI)

Utakmica 3. kola A-1 lige košarkašica: Rockwool Pula - Croatia 2006 76:56 (20:13, 18:13, 13:14, 25:16). SC Mirna. Gledatelja: 50. Suci: Lenac, Šverko, Malić (svi Rijeka).

ROCKWOOL PULA: Đukić, Pačkovski 18 (4-7), Mišić, Čičić 6, Vešligaj, Zubak 6 (4-4), Blažević 30 (1-1), B. Trehub, Demirović, Ramljak 8, K. Trehub 6, Bebić 2.

CROATIA 2006: Mešin, Butina 27 (3-4), Giljanović 11, Belošević 4, Divčić 7, Chiabov 4, Benković 3, Mikšić, Mikulčić, Kostić.

Tri poena: Rockwool 5/11 (Blažević 5), Croatia 7/24 (Butina 2, Giljanović 3, Divčić, Benković).

Protiv povratnica u prvoligaško društvo, zagrebačke Croatije 2006, košarkašice Rockwoola nisu se prošetale do pobjede. Iako su počele dobro, stvorile i gradile prednost, Puljanke su ponovno iskazale boljku uspona i padova u igri, a od nekoliko ''crnih rupa'' posebice je osjetna i opasna bila ona koncem treće i početkom posljednje četvrtine zahvaljujući kojoj su Zagrepčanke izvirile iz prikrajka, ali do manje od sedam poena razlike nisu se uspjele približiti. Šuterski sve raspoloženija Ivana Blažević opet je odradila ključnu ulogu, priuštila svojim suigračicama početnu prednost i povukla kad je ta ista prednost bila u najvećoj opasnosti. Njezinih 30 poena, uz solidan doprinos Pačkovski (18), bilo je dovoljno za pobjedu.

Gošće su se solidno branile u uvodnim minutama, a kad prolaska nema, recept je - vanjski šut. Često to nije najdraža opcija, ali je ovoga puta upalila u toj mjeri da drugom tricom Blažević Puljanke pobjegnu na ''duplih'' 14:7 i tih ''plus 7'' održe kroz cijelu prvu četvrtinu. Gostujuća zona i u nastavku je zadavala muke treneru Đukiću, falio je napadački skok u situacijama kad šut s distance ne donese ploda. Sreća pa na drugoj strani nije bilo adekvatnog odgovora, gošće su često ostajale bez rješenja, čak znale dočekati istek napada. Dvije minute prije poluvremena Pačkovski je koš-faulom prvi put prebacila granicu od deset poena prednosti. (Dameo RAMIĆ KOVAČIĆ)