Prva HNL: Osijek preskočio Hajduk, novi poraz Cibalije

U susretu 24. kola Prve HNL Osijek je u Koprivnici pobijedio Slaven Belupo 2-1 probivši se na treće mjesto ljestvice, dok je Cibalija domaćim porazom od Istre 1961 0-2 načinila korak bliže ispadanju u niži rang natjecanja.

Osijek je u Koprivnici gubio 0-1, ali je uspio preokrenuti rezultat i s dva gola izboriti važnu pobjedu u borbi za treću poziciju.

Bila je to 13. pobjeda Osijeka ove sezone, pri čemu osma izborena na gostovanjima, dok je Belupo upisao treći poraz u zadnja četri kola.

Domaćin je poveo u 66. minuti golom Melnjaka, no pet minuta kasnije izjednačio je Lesjak. Trijumf gostima donio je Ejupi golom u 85. minuti.

Dodajmo kako je Melnjak postigao prvi pogodak za momčad iz Koprivnice ove godine. U četiri kola ovog proljeća Belupo je osvojio jedan bod uz razliku pogodaka 1-4.

U prvom nedjeljnom susretu Cibalija je u Vinkovcima izgubila od Istre 1961 0-2 i sve je bliže padu u niži rang natjecanja. Cibalija je slomljena već do poluvremena, a nastavak susreta bio je tek odrađivanje posla.

Strijelci za goste bili su Solomon (6) i Pavić (38). Domaćin je od 30. minute igrao s igračem manje nakon što je zbog oštrog prekršaja isključen Glavica.

Na ljestvici vodi Rijeka sa 62 boda, Dinamo na drugom mjestu ima četiri boda manje, dok je Osijek treći sa 44 boda. Hajduk je pao na četvrto mjesto sa 42 boda.

Cibalija je posljednja s devet bodova, šest manje od Splita na devetoj poziciji koja vodi u dodatne kvalifikacije.