NBA: Bogdanović zabio 22 koša u porazu Brooklyna

HRVATSKI reprezentativac Bojan Bogdanović bio je najbolji igrač Brooklyn Netsa u domaćem porazu od Miami Heta. Za nešto više od 41 minute igre Bogdanović je zabio 22 poena, uz tri skoka i jednu asistenciju. Iz igre je imao šut 8/11, uz sjajnih 80 posto uspješnosti za tri poena (4/5). Također, pogodio je oba slobodna bacanja koja je izveo, a upisao je i jednu ukradenu te dvije izgubljene lopte. Od njegovih suigrača, Jarrett Jack je zabio 15 poena, a Deron Williams 14 uz sedam asistencija. Bogdanović je tako izjednačio učinak karijere iz ogleda s Orlandom prije osam dana, a s Williamsom je sudjelovao u jednoj od najljepših akcija utakmice, u drugoj četvrtini razigravač Netsa mu je u kontri ostavio loptu iza leđa, Bojan je prevario čuvara i mirno položio. Njegov Brooklyn poražen je na kraju 95:83, gosti su sredinom treće četvrtine napravili ključnu seriju 11:1, koju su do kraja zadržali i slavili bez veće neizvjesnosti u zadnjim minutama. Predvodio ih je Chalmers s 22 poena i pet asistencija, Bosh je dodao 15 poena i devet skokova. (GI)