Marin Čilić u finalu Rotterdama

Hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u finale ATP turnira u Rotterdamu nakon što je danas u polufinalu pobijedio Nizozemca Igora Sijslinga 5-7, 6-3, 6-2 nakon sat i 53 minute igre.

Sijsling, 64. na ATP listi, neočekivano je dobio prvi set, ali nakon toga Čilić je dominirao u meču i njegov protivnik do kraja susreta imao je samo jednu priliku za break.

U trećem setu kod 2-2 Čilić je oduzeo servis protivniku i nakon toga je brzo okončao meč u svoju korist. Bio je to njihov treći međusobni dvoboj i treća pobjeda Čilića.

Čilić je prošli tjedan osvojio turnir u Zagrebu, a s pobjedama je nastavio i u Rotterdamu, pa sada ima niz od devet trijumfa, s tim da je u Rotterdamu pobijedio dvojicu TOP-10 igrača, Francuza Tsongu i Britanca Murrayja.

U sutrašnjem finalu Čilić će igrati protiv sedmog igrača svijeta Čeha Tomaša Berdycha, koji je izbacio Latvijca Gulbisa 6-3, 6-2. Berdych protiv Čilića vodi u pobjedama 4-2, a zadnji meč dobio je hrvatski tenisač, 2013. u Queen's Clubu. (Hina)