Hrvati lako svladali Čile

Hrvatski rukometaši ostvarili su i četvrtu uzastopnu pobjedu na Svjetskom prvenstvu u Francuskoj, nakon što su u srijedu u Rouenu svladali Čile sa 37-22 (17-9) čime su najmanje osigurali osvajanje drugog mjesta u skupini C, a u petak (17.45 sati) će se boriti protiv Njemačke za prvo mjesto.

Dobar ulaz u utakmicu omogućio je izborniku Željku Babiću da do kraja provede svoju ideju o poštedi trojice igrača koji su u prve tri utakmice ponijeli najveći teret. Tako su Domagoj Duvnjak, Zlatko Horvat i Manuel Štrlek dvoboj protiv Čileanaca odgledali s klupe, a igrači koji su do sada bili u drugom planu pokazali su maksimalnu ozbiljnost i zasluženo stigli do uvjerljive pobjede.

Izabranici Željka Babića već su nakon 20 minuta igre imali osam golova viška (14-8), a do kraja poluvremena uspjeli prednost povećati na osam pogodaka. Ta je razlika mogla biti još uvjerljivija u korist naše reprezentacije da u drugoj polovici prvog poluvremena pred čileanska vrata nije stao Felipe Barrientos koji je obranio čak osam od 10 udaraca naših rukometaša.

U nastavku utakmice ni Barrientos nije više mogao zaustaviti rastrčane i raspucane mlade hrvatske snage. Naši su rukometaši iz minute u minutu povećavali prednost do konačnih 37-22.

Pruženu priliku najbolje je iskoristio Lovro Mihić koji je sa osam golova i uz stopostotnu realizaciju bio najbolji strijelac Hrvatske, a i službeno je proglašen najboljim igračem dvoboja. Pet pogodaka postigao je Lovro Jotić, a po četiri Marko Mamić, Željko Musa i Josip Božić Pavletić. Ivan Stevanović je od 23 šuta zaustavio njih 11, a uspio je postići i pogodak kad su Čileanci povukli vratara na klupu. Filip Ivić je imao tri obrane.

Strijelce Čilea predvodili su Erwin Feuchtmann i Esteban Salinas sa po četiri pogotka. Felipe Barrientos je završio dvoboj s 10 obrana od 26 udaraca.

Hrvatski rukometaši izjednačili su se na vrhu ljestvice skupine C sa osam bodova koliko ima i Njemačka, protiv koje će izabranici Željka Babića u petak (17.45 sati) igrati utakmicu za prvo mjesto.

Prvo mjesto donosi selidbu u Pariz i dvoboj u osmini finala protiv četvrtoplasirane momčadi u skupini D, a to će biti aktualni svjetski doprvak Katar koji je u srijedu uvjerljivo poražen od Švedske 25-36. U slučaju osvajanja drugog mjesta hrvatski rukometaši će utakmicu osmine finala igrati u Montpellieru protiv trećeplasirane momčadi u skupini D, a to će biti Švedska ili Egipat. Šveđanima je u posljednjem kolu dovoljan remi s Egipćanima za osvajanje drugog mjesta. I taj je dvoboj na rasporedu u petak, s početkom u 17.45 sati.

HRVATSKA - ČILE 37-22 (17-9)

HRVATSKA: Stevanović 1, Ivić - ; Mihić 8 (1), Duvnjak, Stepančić 3, Gojun, Horvat, Kontrec 1, Božić Pavletić 4, Mandalinić 3, Štrlek, Musa 4, Jotić 5, Mamić 4, Šebetić 1, Cindrić 3

ČILE: Barrientos, Garcia, Oliva; Ceballos 1, Er. Feuchtmann 4, Baeza, Reyes 3, Kaniu 1, Frelijj 3, Em. Feuchtmann, E. Salinas 4, R. Salinas 2, H. Feuchtmann, Moll 2, Lopez, Donoso 2

SUTKINJE: J. Bonaventura / C. Bonaventura (Francuska)

SEDMERCI: Hrvatska 3/4, Čile 2/2

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Čile 10 minuta