Hrvatska sa Srbijom u borbi za finale

Isteklo je pravo korištenja fotografije

Hrvatski rukometaši igrat ce u polufinalu Europskog prvenstva u petak u beogradskoj Areni protiv domacina Srbije, dok se u drugom polufinalu sastaju Španjolska i Danska.

Polufinalni parovi poznati su nakon utakmica zadnjeg kola cetvrtfinalnih skupina u kojima je Danska slavila protiv Švedske s 31:24, a Španjolska dobila Sloveniju s 35:32. Španjolska je tako osvojila prvo mjesto u skupini, a Hrvatska drugo, pa joj slijedi "vatreni" okršaj sa Srbima za finale.

Danci su imali puno srece u drugom dijelu prvenstva nakon što iz natjecanja u skupinama nisu prenijeli nijedan bod. Oni su obavili "lakši" dio posla protiv nemotiviranih Švedana, ali moraju uputiti veliku zahvalu poljskim rukometašima koji su ranije danas svladali Njemacku s 33:32, te tako Nijemce, koji su imali najbolju poziciju, izbacili iz polufinala.

Hrvatska je u posljednjoj utakmici s Madarskom, posve lišenoj natjecateljskog karaktera, igrala neriješeno 24:24.