Rovinj - Arena Jadrograd 26:33

Isteklo je pravo korištenja fotografije

Pulski premijerligaš bez vecih poteškoca se obracunao s rovinjskim treceligašem u finalu rukometnog kupa Istarske županije te nastavlja natjecanje kroz glavni ždrijeb na razini države.

Može se reci da su Puljani rutinski odradili posao i iskoristili sve slabosti koje je domacin pokazivao. Rovinjci su naime dosta loše stajali u fazi obrane, kasnili s izlascima na igrace, imali premalo kontakta što je gostujuca vanjska linija obilato koristila.

Iako je trener Jašarevic to pokušavao promijeniti razlicitim varijantama obrambene formacije, fizicka sprema "arenaša" bila je ipak prevelika prepreka Rovinježima. Kada se tome pridodaju dobri pulski vratari Rovinj je na kraju sasvim solidno i prošao.

To znaci da je domacin u napadu napravi sasvim solidan posao ali se ovog puta susreo s puno kompletnijom momcadi. Samo se prvih 10-tak minuta utakmice odvijala podjednaka borba na parketu do rezultat 4:4, sve su ostalo diktirali gosti puno širu izborom igrackom kadra koji im je donio zasluženu pobjedu.

Dvorana Valbruna. Gledatelja: 120. Sudac: Krunoslav Marin, Vlatko Možar (oba Umag). Sedmerci: Rovinj 2 (1), Arena Jadrograd 2 (1). Iskljucenja: Rovinj 2, Arena Jadrograd 14 minuta.