Myhrer pobjednik, Kostelic ostao bez kristalnog globusa

Pobjednik zadnje slalomske utrke Svjetskog kupa za skijaše je Švedanin Andre Myhrer (1:32.47) koji je osvojio i Mali kristalni globus u toj disciplini.

Naš najbolji skijaš Ivica Kostelic, koji je u prvoj vožnji zauzeo 19. mjesto, a u drugoj 16. mjesto sa zaostatkom od 18,93 sekunde, nije osigurao ni jedan bod u ovoj zadnjoj utrci jer prema pravilima Medunarodne skijaške federacije (FIS) mora imati zaostatak manji od 8 posto pobjednickog vremena.

Kostelic je na kraju zauzeo 16. mjesto s vremenom 1:51.40. Drugoplasirani je Njemac Felix Neureuther (1:32.77), a treci Austrijanac Mario Matt (1:33.07).

Austrijanac Marcel Hirscher, koji je odnio pobjedu u Svjetskom kupu jucarašnjim prvim mjestom u veleslalomu, nije uspio završiti prvu vožnju u slalomu te je ostao bez bodova.

Myhrer je tako prvi u poretku skijaša u slalomu sa 644 boda, Kostelic je drugi sa 610 bodova, a Hirscher je treci sa 560 bodova.

U ukupnom poretku je Austrijanac Hirscher prvi sa 1355 bodova, Švicarac Beat Feuz koji danas nije nastuupio drugi sa 1330 bodova, treci je Norvežanin Aksel Lund Svindal sa 1131, a Kostelic je cetvrti sa 1064 bodova.