Kostelic 29. u spustu

Vodeci skijaš u Svjetskom kupu Ivica Kostelic zauzeo je 29. mjesto u spustu na stazi u Krasnajoj Poljani, gdje ce se za dvije godine održati natjecanja u alpskom skijanju na Zimskim olimpijskim igrama, te je osvojio dva boda u borbi za obranu velikog Kristalnog globusa koji je osvojio lani.

Za pobjednikom, Švicarcem Beatom Feuzom Kostelic je zaostao 2.67 sekundi.

Drugo mjesto u Krasnajoj Poljani zauzeo je Kanadanin Benjamin Thomsen s 27 stotinki zaostatka za Feuzom, a trece Francuz Adrien Theaux s 59 stotinki slabijim vremenom od Švicarca.

Preostala dva hrvatska predstavnika, Ntko Zrncic-Dim i Tin Široki nisu uspjeli osvojiti bodove. Zrncic-Dim je zauzeo 42. mjeato s 4.57 sekundi zaostatka, a Široki 46. mjesto sa 7.63 sekunde iza Feuza.

U ukupnom redoslijedu Svjetskog kupa Kostelic je vodeci sa 943 boda, dok je na drugo mjesto stigao Feuz sa 893, a treci Austrijanac Marcel Hirscher ima 825. U nedjelju se u Krasnajoj Poljani vozi superkombinacija.